Benchmark Antutu se stal neotřesitelným etalonem v porovnání hrubého výkonu telefonů a v minulosti tvůrci dokonce podváděli se skrytou optimalizací právě pro něj. Prestiž v dosažení vysokého skóre a solidním umístění v žebříčku je prostě pro firmy otázkou cti. Nic na tom nemění ani fakt, že se stále jedná jen o benchmark, který prostě nemůže zohledňovat vše a nejvyšší skóre automaticky neznamená nejlepší dostupný telefon. I tak je ale zajímavé se občas mrknout, jak si tvůrci vedou a dnes pro vás máme žebříčky Android telefonů v high-end a midrange kategoriích platné pro leden 2020.

Na první pohled je jasná dominance čínských značek, které si na podobných žebříčcích prostě zakládají a okupují tak kompletně Top 10 Antutu v obou kategoriích. High-endu vládne na prvních třech příčkách značka Vivo s modely IQOO Neo, IQOO Pro 5G a NEX 3 5G. Tyto telefony benefitují ze super rychlých pamětí UFS 3.0, souborového systému F2FS a tuny softwarových optimalizací. V závěsu pak jsou modely OnePlus 7T Pro a 7T, samozřejmě všechny se Snapdragonem 855 Plus, který ostatně má osm z deseti telefonů v žebříčku. Kirin 990 5G tak má jen dvě místa. Za zmínku stojí absence Xiaomi, kteří doufají v brzký triumfální návrat s Mi 10 a Mi 10 Pro.

 

Střední třída je pak mnohem zajímavější a diverzifikovanější, protože mezi procesory je zastoupena hned pětice modelů. Překvapením je první místo Oppo Reno 3 5G s procesorem Mediatek Dimensity 1000L, který vede s poměrně velkým náskokem před veškerou konkurencí. Takže v hrubém výkonu tento procesor opravdu dominuje nad Snapdragonem 765G, Exynosem 980, Helio G90T i Kirinem 810. Do tohoto žebříčku se alespoň na chvostu vměstnali dva telefony od Redmi, takže Xiaomi ekosystém má alespoň nějaké to zastoupení. Ale znovu musíme zdůraznit, že vysoké skóre v benchmarcích u telefonů opravdu není všechno. Nebo máte jiný názor a při koupi telefonu se díváte hlavně na benchamarky ?