Společnost Motorola sice chystá představení letošní řady Moto G8, jejíž součástí bude i telefon se stylusem, ale zároveň pracuje i na dalších dvou přístrojích. Ty by měly podle dostupných informací patřit k vlajkovým lodím společnosti. A protože výrobce už dlouho nepředstavil žádný top model, mohly by být tyto dva kusy příjemným osvěžením. Mělo by jít o telefony Motorola One 5G a Motorola Edge Plus.

Čerstvé informace a také pár fotek Motorola One 5G a Motorola Edge Plus nabízejí pánové z XDA Developers. Pánové z XDA tvrdí, že jeden z telefonů má interní označení „burton“ případně „race turbo“ a měl by být osazen procesorem Snapdragon 865. Druhý přístroj s označením „racer 5G“ nebo „racer“ dostane procesor Snapdragon 765 nebo 765G. Přístroj se Snapdragon 865 by měl mít obchodní název Edge Plus a druhý pak One 5G. Ale tyto názvy zatím nejsou potvrzeny.

Jedním z hlavních rysů těchto chystaných telefonů by měl být hodně zakřivený displej, který bude připomínat známou „vodopádovou“ obrazovku Vivo Nex 3. U telefonů Motoroly by však mělo jít jen o 80% „vodopád“. V obou případech by měla mít obrazovka úhlopříčku 6,67 palce s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Dodejme ještě, že Motorola One 5G by měla dostat 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a Edge Plus pak 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. První telefon by měl mít baterii s kapacitou 4660 mAh a druhý 5169 mAh baterii. Spekuluje se i o použití 48 MPix snímače u hlavního fotoaparátu a podpoře NFC. Přístroje poběží na systému Android 10 a neměly by údajně chybět funkce Moto Edge Assistant, Moto Gametime a Moto Audio. K představení by mohlo dojít na letošním MWC v Barceloně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.