V říjnu/októbri loňského roku byly v Brazílii představeny telefony Moto G8 Plus a G8 Play. Přestože se čekalo, že výrobce představí celou řadu G8, nestalo se tak. Ovšem další telefony série Moto G8 by měly být představeny už zanedlouho a kromě Moto G8 a G Stylus bude uveden i model Moto G8 Power. Je asi jediným z chystaných telefonů, o kterém se dosud moc nemluvilo, ale dnes si můžeme udělat představu o jeho designu a parametrech. G8 Power byl totiž chvíli zalistován na britském Amazonu.

Na toto malé nedopatření ale upozornil známý tipař Roland Quandt. Je tedy jasné, že fanoušci strojů Motorola neváhali a stáhli fotky a opsali specifikace. Na síti se navíc objevily i reálné fotky Moto G8 Power, které potvrdily rendery z Amazonu. Podle specifikačního listu by měl mít IPS LCD 6,36 palcový displej rozlišení 2280×1080 pixelů. Osmi jádrový procesor by měl být taktován na 2,0 GHz a podle všeho by mělo jít o Snapdragon 665. Tento čipset bude pohánět i modely G8 a G Stylus. V případě Moto G8 Power jej doplní 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště.

V rámci foto výbavy se G8 Power pochlubí zadním fotoaparátem se čtyřmi snímači. Měl by to být primární 16 Mpix senzor, dále 8 Mpix širokoúhlý objektiv, 8 MPix teleobjektiv a 2 MPix snímač pro makro fotky. Přední kamera by měla mít 25 MPix. A protože má telefon v názvu slovo Power, má i baterie solidní kapacitu, jde konkrétně o 5000 mAh. Rychlé nabíjení by mělo mít výstupní výkon 18 W. Nebude chybět ani VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, USB-C, GPS a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem bude Android 10. Telefon by měl mít i jakousi minimální voděodolnost a nabízen bude v barevných variantách Smoke Black a Capri Blue. Oficiální představení by mělo proběhnout na MWC 2020.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.