Čínský gigant Huawei ztratil kvůli americkému embargu přístup ke službám Google a to samozřejmě negativně poznamenalo jejich prodeje na západních trzích. Firma v reakci představilo svoji vlastní platformu HMS (Huwei Mobile Services) a vytrvale buduje vlastní obchod s aplikacemi, kam láká velká jména mezi vývojáři. To ale není jediný plánovaný krok, který hodlají učinit v rámci zmírňování následků embarga na . Podle kolegů ze serveru Mobiltelefon totiž přišli s geniálně jednoduchým řešením celého problému s instalací aplikací.

Podle těchto informací Huawei do budoucna plánuje své telefony dodávat hned s porcí 70 předinstalovaných nejpopulárnějších aplikací. Tím jednoduše obejde absenci googlovského Play Store a usnadní život zákazníkům. Zdaleka ne všechny oblíbené aplikace jsou totiž dostupné v oficiálním obchodě Huawei a majitelé jejich telefonů tak musí manuálně shánět APK k instalaci. Samozřejmě nebude možné předinstalovávat aplikace jako Facebook nebo Whatsapp, které jsou čistě americké a platí na ně tak vyhlášené embargo. Ale mohlo by se dostat na spoustu dalších a Huawei také nabídne i alternativy z vlastní produkce.

K tomuto kroku by mělo dojít s největší pravděpodobností už u řady telefonů P40, který na trh dorazí někdy v březnu. Firma už údajně má zhruba balík plánovaných aplikací vybraný a prezentovala jej na uzavřené tiskovce pro novináře z východní Evropy. Zprávy o tomto kroku by mohly potvrzovat, že to Huawei zkusí s novinkami i na globálních trzích hned po vydání. Panovaly totiž obavy, aby se firma nesoustředila čistě na domácí trh. Každopádně zajímavé částečné řešení embarga.