Čínský gigant Huawei ztratil kvůli americkému embargu přístup ke službám Google a to samozřejmě negativně poznamenalo jejich prodeje na západních trzích. Firma v reakci představilo svoji vlastní platformu HMS (Huwei Mobile Services) a vytrvale buduje vlastní obchod s aplikacemi, kam láká velká jména mezi vývojáři. To ale není jediný plánovaný krok, který hodlají učinit v rámci zmírňování následků embarga na . Podle kolegů ze serveru Mobiltelefon totiž přišli s geniálně jednoduchým řešením celého problému s instalací aplikací.

Podle těchto informací Huawei do budoucna plánuje své telefony dodávat hned s porcí 70 předinstalovaných nejpopulárnějších aplikací. Tím jednoduše obejde absenci googlovského Play Store a usnadní život zákazníkům. Zdaleka ne všechny oblíbené aplikace jsou totiž dostupné v oficiálním obchodě Huawei a majitelé jejich telefonů tak musí manuálně shánět APK k instalaci. Samozřejmě nebude možné předinstalovávat aplikace jako Facebook nebo Whatsapp, které jsou čistě americké a platí na ně tak vyhlášené embargo. Ale mohlo by se dostat na spoustu dalších a Huawei také nabídne i alternativy z vlastní produkce.

K tomuto kroku by mělo dojít s největší pravděpodobností už u řady telefonů P40, který na trh dorazí někdy v březnu. Firma už údajně má zhruba balík plánovaných aplikací vybraný a prezentovala jej na uzavřené tiskovce pro novináře z východní Evropy. Zprávy o tomto kroku by mohly potvrzovat, že to Huawei zkusí s novinkami i na globálních trzích hned po vydání. Panovaly totiž obavy, aby se firma nesoustředila čistě na domácí trh. Každopádně zajímavé částečné řešení embarga.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.