Telefon Oppo Find X2 je v poslední době probírán ze všech stran a úhlů. Aby taky ne. Jde o dalšího člena řady Find, která byla vždy považována za sérii nabitou novinkami a inovacemi. Poslední zástupce této řady byl vydán v roce 2018 a je tedy jasné, že po dvou letech odmlčení jsou fanoušci natěšeni, co chystaný Find X2 přinese.

Je jasné, že Oppo Find X2 bude vlajkovou lodí. Hovoří se o použití procesoru Snapdragon 865, podpoře obou standardů 5G, baterii s kapacitou vyšší než 4000 mAh a podpoře rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Podle nového příspěvku na čínské síti bychom se měli dočkat i obrazovky s extrémně úzkými rámečky. Na fotce ochranného skla Find X2 je kromě těchto uzounkých rámečků vidět i malá „díra“ v displeji pro uložení přední kamery. Navíc bude OLED displej po stranách zakřiven. Nepůjde sice o „vodopádovou“ obrazovku, ale její zakřivení je větší než to běžné. Tipař také tvrdí, že rozlišení bude 2K+ a obnovovací frekvence 120 Hz.

Ve výčtu očekávaných parametrů nesmíme zapomenout ani na zadní fotoaparát. Nedávno se objevily zvěsti, že Oppo ve spolupráci se společností Sony vyvinula zbrusu nový senzor IMX689 s technologií všesměrového zaostřování. Tento snímač má 48 MPix a ve foto modulu mu bude sekundovat senzor Sony IMX708. Ten bude fungovat jako ultra širokoúhlý objektiv. Celou sestavu doplní 13 MPix snímač s 5× hybridním optickým zoomem. Přední kamera by měla mít 32 Mpix. Termín představení Oppo Find X2 zatím není znám, ale je docela možné, že bychom telefon mohli poprvé vidět na MWC 2020 v Barceloně.