Velká užitná plocha displeje, to je to, co v poslední době nenechává spát výrobce chytrých telefonů. A proto u svých strojů zkoušejí různé technologie, které by zvětšili poměr displeje vůči tělu. Může to být pop-up kamera, „díra“ v displeji pro přední kameru a nebo různé výřezy. Ale je tu i další výzva, a tou je kamera uložená pod displejem. Některé společnosti na této technologii už pracují a zdá se, že se k nim přidá i OnePlus.

O tom, že se OnePlus snaží vnést inovativního ducha do foto výbavy svých telefonů svědčí i fakt, že u svého Conceptu použil „neviditelné“ snímače zadního fotoaparátu. Ty jsou neviditelné jen ve chvíli, kdy není aktivována aplikace Fotoaparát. A na inovaci zadního fotoaparátu zřejmě budou pracovat i nadále. Aspoň by to tak mohlo vypadat podle nedávného patentu, který se objevil v databázi WIPO Global Design.

Z náčrtů, které jsou součástí patentové přihlášky se dá vyčíst, že zadní kruhová kamera, podobná jako u modelu 7T, má na sobě jakousi otočnou krytku. Ta by měla skrýt modul fotoaparátu ve chvíli, kdy není používán. A zároveň bude zřejmě chránit fotoaparát před prachem nebo jinými nečistotami.

Ovšem na jednom z náčrtků je znázorněn i přední panel telefonu. Kolem displeje jsou jen nezbytně nutné a naprosto minimální rámečky a není zde vidět ani přední selfie kamera. Respektive není tu žádná „díra“ nebo výřez a dokonce to ani nevypadá na pop-up modul předního fotoaparátu. Z toho by tedy mohlo plynout, že jsou snímače uloženy pod displejem. Nebo by zde mohla být využita nějaká podobná technologie jako u modelu Concept a jeho zadní kamery. V tom případě se jednalo o technologii elektrochromního filtru, která funguje na principu změny absorpčních vlastností po změně elektrického napětí. Jde ovšem jen o patent, který vůbec nemusí být realizován. A nebo může, ale v horizontu několika let.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.