Znovuzrozená Motorola RAZR (pro jistotu s označením 2019) je bezesporu zatím designově nejpovedenějším pokusem o ohebný telefon. „Véčkový“ styl nejen odkazuje k dávné legendě stejného jména, ale pravděpodobně půjde i o nejlépe uživatelsky přívětivý kousek. Bohužel se však stále posouvá datum reálné dostupnosti telefonu, protože po oficiálním představení v listopadu nám slibovali lednový termín a pak vše posunuli na únor. Tak snad se už další zdržení nebude konat.

Telefon sám o sobě je dostatečně „sexy“ a člověk by mu odpustil i nekřesťanskou oficiální cenu 1499 dolarů. Tedy na americké půdě a skrze operátora Verizon, cenu globální verze si radší ani netroufám hádat. Na svět se v průběhu druhého pololetí letošního roku dostane i speciální čínská verze s podporou 5G sítí, ale přesné datum ani cena také zatím nejsou k dispozici. Co ale jasné je, že už tak fantasticky vypadající telefon dostane i extra zlatou verzi, nad kterou fajnšmekři určitě zajásají. Ostatně mrkněte na obrázky roztroušené v článku a asi mi dáte za pravdu.

This slideshow requires JavaScript.

Nová Motorola RAZR se výbavou nesnaží konkurovat reálnému high-endu a spolehne se tak spíše opravdu na designovou lákavost. Přece jen procesor Snapdragon 710 se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti už dnes nikoho moc neohromí. Stejně tak kapacita baterie 2510 mAh nebo systém Android 9 Pie. Alespoň ale stále bude ohromovat ohebným OLED displejem, který má po rozložení 6,2-palce s rozlišením 2142 x 876 a v zavřeném stavu nabídne sekundární 2.7-palcový displej s rozlišením 800 x 600 pixelů. Podle výrobce je navíc kloub velmi odolný a měl by vydržet až 100.000 otevření. Takže snad nepůjde o další ze série křehkých ohebných kusů.

Jen kdyby člověk nemusel prodat ledvinu, aby si takového fešáka mohl pořídit… Co myslíte Vy ? Líbí se vám nová „žiletka“ RAZR více než ohebné telefony od Samsungu nebo Huawei ?