Možná si ještě vzpomenete na začátek loňského roku, kdy společnost Meizu představila unikátní koncept Meizu Zero. Jednalo se o telefon, který byl bez otvorů. Tedy neměl nabíjecí port, mřížku reproduktoru, slot pro SIM kartu a ani fyzická tlačítka. Výrobce zde využil několik alternativních řešení, která nahradila chybějící otvory. Nabíjení probíhalo bezdrátově, zvuk se šířil přes displej, klasickou SIM kartu nahradila eSIM a tlačítka byla virtuální.

Po svém představení se Meizu Zero dostal do crowdfundingové kampaně, ta ovšem nedopadla dobře, takže se telefon nakonec nedostal do sériové výroby. Jako koncept však žil dál svým životem a výrobce jej přihlásil do německé soutěže o nejlepší design. Nyní Meizu hlásí, že jejich Zero získal cenu iF Design Gold Award 2020. Stal se tak druhým čínským telefonem s tímto oceněním. Tím prvním byl v roce 2015 Smartisan H1. Není bez zajímavosti, že oceněno bylo 7298 finalistů z 56 zemí světa. Meizu Zero a Google Pixel 4 byly jediné dva oceněné telefony z celkového počtu 46 telefonů.

Přestože se Zero nikdy nevyráběl a zřejmě už ani nebude, mnohé z technologií, které zde výrobce použil budou určitě dobře uplatnitelné i u jiných přístrojů. Výrobce totiž koncem loňského roku uvedl, že jejich letošní vlajková loď Meizu 17 bude rámcově vycházet právě z loňského konceptu Zero. Chystaný přístroj by samozřejmě měl být osazen procesorem Snapdragon 865, ale jeho další parametry zatím zůstávají v utajení. Pokud by však výrobce využil některé z technologií z konceptu Zero, mohlo by jít o zajímavý stroj.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.