Představení řady Huawei P40 je na spadnutí a po modelech P40 budou stejně jako loni uvedeny přístroje řady Mate. Letos s označením Mate 40. Tyto telefony bývají zpravidla prezentovány v druhé polovině roku, ale už nyní jsou na síti k vidění první rendery. Jde zatím jen o koncept Huawei Mate 40, ale i tak stojí za pohled. Design je totiž na těchto prvních renderech vyveden značně futuristicky. A při troše dobré vůle bychom jej mohli srovnat například se vzhledem Xiaomi Alpha.

Designér renderů předpokládá, že koncept Huawei Mate 40 nabídne zcela nový vzhled. Měl by být vyroben jen ze skla a díky tomu bude telefon průhledný. Ovšem je velmi nepravděpodobné, že by výrobce po takovém návrhu letos sáhl. Pravda je ta, že některé telefony, jako je například Xiaomi Mi 8 Explorer, mají transparentní zadní panel, ale nejde o skutečnou průhlednost. Jenže i tak byl tento telefon poměrně populární, protože průhledný zadní panel mu přidal na atraktivitě. Do budoucna se jistě můžeme dočkat zcela průhledných telefonů, ale výrobci by museli najít způsob, jak zvládnout takovou konstrukci skleněného těla.

V rámci konceptu Mate 40 lze ještě vypozorovat, že přední a vlastně i zadní fotoaparát je uložen pod displejem a v případě skleněných zad pod zadním panelem. A i tato záležitost jistě letos na pořad dne nepřijde. Technologie pro uložení kamery pod displej je stále vyvíjena a je potřeba zajistit, aby displej propouštěl k senzoru fotoaparátu dostatek světla. A v neposlední řadě je v konceptu znázorněno i bezdrátové nabíjení, a to jediné by se asi letos dalo bez problémů zrealizovat. Je však nutno přiznat, že takovýto futuristický design skutečně vypadá velmi atraktivně a zajímavě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.