Poté co se značka iQOO odtrhla od Vivo a osamostatnila má poměrně velké plány. Letošní rok by pro ni mohl být rozhodující pro uplatnění na trhu s chytrými telefony, takže už připravují svou novou vlajkovou loď. Telefon by měl mít obchodní název iQOO 3, případně iQOO 3 5G. Měl by být osazen procesorem Snapdragon 865 a údajně by se nejdřív měl prodávat na indickém trhu. Tato informace však zatím není potvrzena.

Nyní jsou na čínském Weibo k vidění reálné fotky údajného iQOO 3. Pokud tedy skutečně jde o chystaný telefon, můžeme z fotek zjistit, že bude mít velmi úzké rámečky kolem displeje, a to i včetně brady. Na snímcích je vyfocen s přístrojem Oppo. V rámci designu jsou si oba stroje dost podobné, ale není zřejmé o jaký Oppo telefon jde. Podle tipařů by to mohl být buď již představený Oppo Reno 3 Pro a nebo chystaný Find X2. Ale i zde jde jen o dohady.

Ale vraťme se zpět k iQOO 3. Některé z jeho parametrů už tipaři nastínili a ví se, že kromě procesoru Snapdragon by měl mít 6,44 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů a poměrem stran 20:9. Snímač otisků bude uložen v obrazovce. Obrazovka by tedy měla být podobná tomu, co známe u strojů Vivo X30 nebo Vivo X30 Pro. Očekává se, že iQOO zůstane u produkce herních telefonů, takže bychom i u připravovaného přístroje měli najít herní režimy a funkce. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého 55 W nabíjení. O foto výbavě tipaři zatím mlčí, ale očekává se zadní fotoaparát se čtyřmi snímači, přičemž primární by mohl mít rozlišení 48 Mpix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.