Nová generace vlajkových modelů Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro je na dohled a informace o jejich výbavě už nějakou dobu kolují internetem. Některé z nich zveřejňují sami zástupci Xiaomi, jako třeba tu o použití procesoru Snapdragon 865. Některé se zase podařilo odhalit pánům z XDA Developers, kteří se čas od času prohrábnou kódy chystaných telefonů. Díky nim třeba víme, že Pro verze bude mít super rychlé nabíjení s výkonem až 66 W.

A dnes se opět podíváme na to, co objevili vývojáři XDA. Dostal se jim totiž do rukou soubor build.prop pro dvě Xiaomi zařízení s označením „umi“ a „cmi“. Tato označení odpovídají telefonům Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Nu a podle toho, co se dá ze souboru vyčíst to vypadá, že oba telefony budou mít primární senzor zadního fotoaparátu s rozlišením 108 MPix. Podle všeho by mělo jít o senzor Samsungu ISOCELL HMX, který už byl použit v řadě Mi Note 10.

Ovšem aby toho nebylo málo, existuje ještě i zařízení s označením „Imi“. XDA identifikovalo pod tímto kódovým označením telefon značky Redmi. Sice není zcela jasné, o který model se jedná, ale protože jej podle souboru build.prop pohání procesor Snapdragon 865, mělo by jít o Redmi K30 Pro. Ten už prošel testy Geekbench s tímto čipsetem. Podle dat v souboru bude mít Redmi K30 Pro primární snímač hlavního fotoaparátu s rozlišením 64 MPix. Je tedy pravděpodobné, že půjde o senzor Sony IMX686 jako u standardní verze, ale s vyšší světelností. K těmto informacím ještě dodejme, že se očekává, že modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro budou představeny v Číně příští týden. Redmi K30 Pro by měl být představen až v březnu/marci.