Po poměrně úspěšné loňské řadě Redmi 8 se už pomalu začíná připravovat její nástupce. Telefony Redmi 9 by měly mít lepší parametry, ale nízká cena by i zde měla být zachována. Ostatně tím jsou přístroje značky Redmi pověstné a dobrý poměr cena/výkon jim zajišťuje solidní prodejnost, a to hlavně na indickém trhu.

Značka Redmi má navíc v plánu v letošním roce stáhnout zákazníky gigantů Huawei a Samsung u telefonů s nízkými nebo nižšími cenami. Právě u Redmi 9 chce použít cenovou strategii, která by jim přilákala více potenciálních kupců. A podle toho, že se začínají objevovat první upoutávky na Redmi 9, mohlo by k jeho představení dojít už docela brzo. Ostatně i vice prezident indické pobočky Xiaomi, pan Manu Kumar Jain, na svém twitterovém účtu sdílí upozornění na to, že nadcházející telefon bude synonymem slova „energie“.

Podle Jaina budou nadcházející telefony velmi výkonné s výkonnými procesory a nabídnou „silný“ uživatelský zážitek. To by tedy mohlo znamenat, že Redmi 9 by mohl dostat baterii s kapacitou 5000 mAh a nebo i vyšší. A jak to bude s výkonným procesorem? Podle informací, které začaly prosakovat koncem loňského roku by telefon měl být osazen čipsetem Helio G70. Ten by měl údajně zajistit vyšší výkon než má Redmi 8, který dostal Snapdragon 439. Procesor z dílen MediaTek by měly doplnit 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Také displej by měl by měl mít větší úhlopříčku. Tipaři odhadují, že by to mohlo být 6,6 palce. Vylepšena by měla být i foto výbava. Ovšem zatím nic není oficiálně potvrzeno.