V nejbližších dnech bychom se měli dočkat oficiálního představení špičkového Xiaomi Mi 10, které bude bez debat jedním z nejlepších telefonů na výběr pro příštích minimálně pár měsíců. Dceřiná značka Redmi také plánuje poslat na trh nový špičkový model, ale nebude se jednat o zcela novou řadu, ale jen o vylepšený kousek Redmi K30 Pro. I tak se ale podle všeho dočkáme v porovnání se základním modelem poměrně podstatných změn. A protože se informace o tomto telefonu začínají nebezpečně množit, tak jeho představení už také nebude příliš vzdáleno.

Podle informací webu SmallTechNews by se totiž Redmi K30 Pro mělo vzdát designového „průstřelu“ displeje a vrátit se k vysouvacímu modulu selfie kamerky. Tím se opět maximalizuje užitná plocha displeje, který se tak přiblíží k full-screen ideálu. Samozřejmě vysouvací modul zabere více drahocenného místa přímo v těle telefonu, ale třeba takové Vivo NEX 3 5G ukazuje, že se vše dá úspěšně vyřešit. I tak se jedná o překvapující zjištění, protože ještě nedávno šéf Redmi Lu Weibing hovořil o „průstřelu“ jako o hlavním trendu pro rok 2020.

Co se týče dalšího vybavení telefonu, tak je jasné použití špičkového procesoru Snapdragon 865, stejně jako vnitřní paměti UFS 3.0 a podporu super-rychlého nabíjení. Hovoří se také o GPS s duální frekvencí a přítomnosti NFC čipu. Jako většina moderních vlajkových lodí se ani Redmi K30 Pro nevyhne přímé podpoře 5G sítí a vestavěný modul by měl podporovat oba SA/NSA režimy. Cena telefonu by měla být opět vysoce konkurenceschopná a můžeme jen odhadovat, jak nízko Redmi nakonec půjde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.