Chystaná Nokia 5.2 je terčem spekulací už hezkých pár měsíců, ale až doteď se jednalo o jeden ze záhadných kousků. K dispozici totiž nebyly žádné konkrétní informace a všechno se tak jen velmi zhruba odhadovalo. Dnes ale známý „leakster“ Evan Blass publikoval první údajné reálné fotografie tohoto telefonu, stejně jako několik základních specifikací. Podle něj se bude jednat o telefon střední,nebo dokonce nižší střední třídy, čemuž by měla samozřejmě odpovídat i výbava.

Dvojice publikovaných snímků nám přibližuje design jak přední, tak i zadní strany telefonu, takže neponechává žádný prostor spekulacím. Displej tak bude mít kapkovité vykousnutí, průměrně široké rámečky a logo Nokia na „bradě“ telefonu. Zadní strana je pak mnohem zajímavější, protože design zadního fotoaparátu je netypický. Evan Blass kruhový modul překřtil na „Nokia Captain America“, protože umístění LED blesku doprostřed opravdu připomíná ikonický štít komiksového hrdiny. A přítomnost klasické čtečky otisků prstů na zádech telefonu pak jen potvrzuje ambice maximálně střední třídy.

Podle zveřejněných informací by se cena Nokia 5.2 měla pohybovat zhruba kolem 180 dolarů a teoreticky by mohl telefon spatřit světlo světa už 4. března. Tedy jen pár dní po skončení veletrhu MWC 2020. Je tak možné, že se tvůrci raději rozhodnou ho nakonec ukázat přímo tam. Podle Evana Blasse by telefon měl dostat do vínku 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti a s největší pravděpodobností by jej měl pohánět čipset Snapdragon 632. Designově se tak jedná o zajímavý kousek, ale výbavou asi Nokia 5.2 moc neoslní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.