Už jen pár dnů nás dělí od oficiálního představení dalšího ohebného telefonu a dotyčným by se měl stát už 11. února Samsung Galaxy Z Flip. Ten se svým „véčkovým“ designem hodlá vyzvat na souboj velmi stylovou Moto RAZR a možná ji dokonce předběhne v reálné dostupnosti na trhu. V minulých dnech jsme měli možnost vidět podrobné rendery tohoto telefonu a dnešní krátké hand-on video je bezezbytku potvrzuje. Video je od známého „leakstera“ Bena Geskina a předvádí tento telefon v purpurové barevné variantě.

Jak již bylo řečeno, tak Galaxy Flip Z opravdu vypadá identicky jako na snímcích před pár dny, takže můžeme ty hlavní designové prvky jen zopakovat. „Véčkový“ rozvírací design telefonu je podobný zmíněnému RAZRu, ale na rozdíl od něj nemá model širokou „bradu“, ani poměrně masivní horní rámeček. Rozdíl je samozřejmě také v použití „průstřelu“ displeje pro umístění selfie kamerky, duálního zadního fotoaparátu a malého sekundárního obdélníkového displeje. Ten v zavřeném stavu telefonu zobrazuje základní informace, jako je čas, datum a stav nabití baterie.

Specifikace telefonu by měly zahrnovat 6,7-palcový dynamický AMOLED displej s poměrem stran 22:9 a rozlišením 2636 x 1080 pixelů. To vše samozřejmě v rozloženém stavu a poprvé bychom se také měli u ohebného telefonu setkat s ultra-tenkým krycím sklem displej. Dále by pak Galaxy Flip Z měl mít procesor Snapdragon 855 Plus, 8 GB RAM, 256 GB UFS 3.0 vnitřní paměti., duální 12 Mpix fotoaparát (přičemž jeden ze senzorů by měl být ultra-wide) a 3300 mAh baterii. Cena se očekává kolem 1500 dolarů a uvidíme jak na tom nový Samsung bude s dostupností třeba u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.