Během prosince loňského roku se čínští Meizu na pár dní trochu odvázali a zasypali nás teasery na jejich chystaný špičkový model Meizu 17. Mimo jiné se v těchto upoutávkách chlubili, že půjde o vůbec první telefon s procesorem Snapdragon 865. Pak se však na několik týdnů zcela odmlčeli a skoro to vypadalo, že se po telefonu slehla zem. A protože už jen za pár dnů dorazí špičkové modely Samsungu nebo Xiaomi právě s novým Snapdragonem, tak to s největší pravděpodobností Meizu na rekord asi opravdu nevyjde. Každopádně však na svém telefonu stále pracují a dnes se na internetu objevila zajímavá spekulace o jeho designu.

Tato spekulace se konkrétně týká designu zadního fotoaparátu telefonu a pro upřesnění není zcela jasné, zda se opravdu týká právě Meizu 17. Jde totiž o patent z čínského patentového úřadu, který byl podán už v červenci 2019. Ale i tak ho někteří analytici spojují právě s chystanou vlajkovou lodí Meizu. V patentu můžeme vidět kruhový modul zadního fotoaparátu se čtveřicí senzorů a pravděpodobně také LED blesk přímo uprostřed. Čínská média tento design obratem překřtila na „Oreo“, protože připomíná slavné americké sušenky.

Konkrétní specifikace chystaného Meizu 17 jsou ale stále zahaleny temnotou, protože s jistotou můžeme očekávat opravdu snad jen procesor Snapdragon 865. Jinak ani netušíme, zda se Meizu v honbě za maximalizací full-screen designu rozhodnou pro ultra-tenké rámečky svého předchůdce, nebo zda půjde o vykousnutí, „průstřel“ nebo vysouvací modul. Každopádně bychom se měli dočkat už poměrně brzy, protože navzdory rádiovému tichu výrobce se dá čekat, že by měl být telefon představen nejpozději na konci února nebo začátku března.