Značka Realme bude mít příští měsíc nabitý prezentacemi nových produktů. Jedním z nich bude první fitness náramek a je potvrzeno, že 6. února/februára bude představen i nový telefon Realme C3. Ten by měl být nástupcem loňského modelu C2. A protože se představovačka kvapem blíží, chytaný telefon prošel i testy Geekbench. Výrobce oznámil, že telefon bude patřit mezi herní stroje, takže by jej měl pohánět procesor Helio G70.

Model Realme C3 prošel testy s kódovým označením Realme RMX2027. Telefon s tímto označením už prošel i certifikacemi BIS a EEC a přestože není potvrzeno, že jde skutečně o Realme C3, tipaři tvrdí, že je to víc než pravděpodobné. Z Geekbench výpisu je patrno, že testovaný telefon pohání osmi jádrový čipset MT6769 s taktem 1,7 GHz. Jedná se tedy skutečně o Helio G70, který je určen pro nejlevnější herní telefony. Testovaný přístroj běží na operačním systému Android 10 a procesor doplnily 4 GB operační paměti.

Co se skóre týče, tak v Single-core testu nasbíral telefon Realme 347 bodů a ve více jádrovém testu pak 1253 body. Víc se z benchmarkového výpisu vyčíst nedá. Ovšem na indickém Flipkartu se dají dohledat podrobnější informace o parametrech. Telefon by měl mít 6,5 palcový displej s rozlišením HD+, kapkovitým výřezem pro přední kameru a užitnou plochou 89,8%. Zadní fotoaparát by měly tvořit dva snímače, kdy jeden z nich bude mít 12 Mpix. Kapacita baterie by měla dosáhnout na velmi slušných 5000 mAh. Cena zatím není potvrzena, ale mělo by se jednat o jeden z nejlevnější telefonů v rámci herního segmentu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.