Notebooky od Huawei už se na trhu dávno zabydlely a k dostání je tak celá řada rozdílných modelů, mezi kterými najdeme třeba i speciální Linuxovou variantu. Na rozdíl od telefonů na divizi notebooků nedolehlo americké embargo nijak zásadně a firma tak nemá problém s odbytem ani na globálních trzích. Mezi nejoblíbenější modely patří kousky řady MateBook 13 a MateBook 14, které se brzy dočkají aktualizace pro rok 2020. A my známe většinu jejich důležitých parametrů.

Půjde samozřejmě o špičkové celokovové modely, které budou mít ambice zaútočit na samotný vrchol potravního řetězce notebooků. K tomu by měly oba nové kousky být vybaveny IPS displejem s 2K rozlišením (konkrétně 2160 x 1440 pixelů) a poměrem stran 3:2. O tom, že půjde o velmi kvalitní panely svědčí i slib 100 % pokrytí sRGB gamutu. A určitě půjde i o velmi skladné a lehké modely, Huawei na designu obecně velmi bazíruje.

Ani výkonem samozřejmě nové MateBooky nebudou nijak zaostávat, protože dostanou do vínku procesory Intelu 10.generace. Tedy konkrétně bude na výběr mezi i5-10210U a i7-10510U. Ty doprovodí 8 GB nebo 16 GB RAM (uváděna je pouze DDR3 paměť, ale to pokládám za chybu), 512 GB PCIe SSD disk a grafická karta nVIDIA MX250. K dispozici bude třeba i super-rychlé 65W nabíjení, nový systém chlazení případně přihlášení otiskem prstu při bootu.

U většího MateBook 14 se nešetřilo ani porty, protože USB 3.0, USB 2.0., USB Type-C a HDMI by mělo stačit i náročnému uživateli. Menší MateBook 13 se pak musí spokojit jen s dvojicí USB Type-C portů. Uvidíme jak se Huawei pochlapí s cenou, protože v minulosti obvykle nešlo o nic moc levného. Ale i tak se těšíme a budeme zvědavi na finální produkty a jejich dostupnost.