Trendem poslední doby je co největší užitná plocha obrazovky. Proto široké horní rámečky vystřídaly výřezy různých tvarů a velikostí, případně „díry“ pro uložení přední kamery. Užitnou plochu obrazovky zvětší i pop-up kamera. Ovšem vše spěje k tomu, aby přední kamera byla uložena přímo v displeji. Někteří z výrobců už na takové technologii pracují. Například společnost Oppo dokonce představila prototyp telefonu s kamerou pod displejem, ale tvrdí, že tuto technologii stále vyvíjejí. Podobně je na tom i společnost Xiaomi. Lu Weibing se na toto téma vyjádřil i na čínské síti.

Tam tvrdí, že se masové výroby telefonů s kamerou v displeji hned tak nedočkáme. Hlavním důvodem je podle něj potřeba dotáhnout do konečné fáze technologii, která by vyřešila propustnost skla obrazovky. Displeje stávajících telefonů totiž mají příliš vysokou hustotu pixelů a pokud je kamera uložena pod nimi, sklo propouští ke snímači málo světla. Díky tomu mají snímky výrazně horší kvalitu než ty, které jsou vyfoceny běžně uloženou kamerou.

Je tedy potřeba vyřešit, aby PPI displeje bylo vysoké, ale aby i přesto obrazovka propouštěla ke kameře dostatek světla. Snížení PPI displeje není řešením, protože by se zhoršila jeho kvalita. Asi žádný z uživatelů by nechtěl přistoupit na horší kvalitu displeje za cenu kvalitních selfie fotek. A totéž platí i opačně. Proč si kupovat telefon s kamerou pod displejem, když foto výstupy budou nekvalitní, že? Proto bude nutno vyvinout technologii, která oba tyto problémy uspokojivě vyřeší, a to podle Weibinga bude nějakou dobu trvat. Dost možná i několik let. Ovšem je také možné, že konkurence Xiaomi předběhne a telefonu s kamerou pod displejem se dočkáme dřív.