Poměrně dlouho očekávaný telefon řady Find je postupně certifikován, takže by mu už nemělo nic bránit v tom, aby byl představen. Oppo Find X2 po dvou letech nahradí svého staršího bratra Find X a všichni fanoušci jsou natěšení, jakých inovací se letos dočkáme. Hovoří se o procesoru Snapdragon 865, podpoře 5G, selfie kameře s rozlišením 44 MPix a v neposlední řadě i o rychlém nabíjení s výkonem 65 W.

Ale vraťme se zpět k certifikacím. Nejdříve byl certifikován thajským úřadem NBTC. A certifikační výpis přinesl milé překvapení. Certifikaci dostal nejen model Oppo Find X2, ale i Oppo Find X2 Pro. Z výpisů bohužel nelze vyčíst nějaké podrobnější informace o parametrech, takže si ani netroufneme odhadovat, jak se oba modely od sebe budou lišit. Vzhledem k tomu, že Pro verze mívají vždy našlapanější výbavu než verze standardní, můžeme to očekávat i v tomto případě.

Druhá Wi-Fi certifikace také neodhaluje příliš mnoho detailů. Navíc se v databázi WiFi Aliance objevila jen standardní verze telefonu. V tomto případě je potvrzen operační systém Android 10. Ale žádný jiný i bez toho nepřicházel v úvahu. Dodejme ještě, že Find X2 má také potvrzenu dvoupásmovou Wi-Fi. To, že byl telefon certifikován by mohlo podpořit i odhady tipařů, kteří tvrdí, že jeho oficiální představení by se mělo odehrát na letošním veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Ale samozřejmě je nutno počkat na vyjádření výrobce, který zatím o termínu představení mlčí. Těžko také odhadnout, zda Oppo představí obě verze Find X2 najednou, nebo v jiných termínech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.