Ledy se nakonec pohnuly a máme tu další potvrzení toho, že fanouškovský tlak někdy zabírá i na obří korporace. Čínští Xiaomi totiž dnes oficiálně potvrdili, že je ve vývoji aktualizace na systém Android 10 i pro postarší (ale velmi oblíbené) Xiaomi Mi A2 Lite. K tomu nakonec došlo po vlně fanouškovské nevole po původním vyjádření firmy, že se nového Androidu pro tento telefon nedočkáme. A petice na Change.org asi nakonec dolehla i k uším čínského gigantu. Aspoň nějaké ty dobré zprávy z Číny v dnešních dnech.

Řada A je u telefonů Xiaomi vyhrazena modelům s čistým Androidem na platformě Android One a v porovnání se sourozenci vybavenými MIUI byli vždy trochu za „Popelku“. Navzdory slibované rychlosti aktualizace se vše táhlo neskutečně pomalým tempem a nedávno tak došlo k paradoxní situaci, že Mi A2 dostalo po dlouhých tahanicích update rychleji než modernější Mi A3. Navíc se u novějšího modelu aktualizace příliš nepovedla a majitelé si stěžují na celou řadu chyb a nedodělků. Bohužel vývoj MIUI má pro Xiaomi logicky přednost, i když se to někomu nemusí líbit.

V případě aktualizace Xiaomi Mi A2 Lite si navíc asi ještě počkáme, protože oficiální vyjádření tvůrců hovoří pouze o tom, že se na všem pracuje. Což v reálu nemusí ani zdaleka znamenat brzké datum vydání. Optimista samozřejmě může argumentovat tím, že se tak chtějí vyhnout nedodělkům způsobeným přehnanou rychlostí práce, ale cynik si potichu myslí něco zcela jiného. Každopádně majitelé Mi A2 Lite ještě nemusí své miláčky posílat do muzea, protože s Androidem 10 jejich telefon ještě dost práce zastane.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.