Společnost Sony, i když se jí v rámci prodejů telefonů příliš nedaří, je připravena na představení novinkového top modelu. Vlajková Sony Xperia, o které se dosud mluvilo jako o Xperia 3, prošla Geekbench testy a ty odhalily procesor Snapdragon 865. A podle poslední zprávy, která je k vidění na čínské síti by tento telefon měl dostat i baterii s kapacitou 4400 mAh.

Tato kapacita akumulátoru by mohla působit v dnešní době obřích baterií poněkud zanedbatelně, ale vzpomeňme na starší modely Xperia. Ty se s kapacitou baterie vyšplhaly maximálně k 3540 mAh. Navíc větší baterie je u letošního telefonu žádoucí. Vlajková Sony Xperia by totiž měla mít OLED displej s rozlišením 4K a taková obrazovka má vliv na rychlé vybíjení akumulátoru. Dalším důvodem pro vyšší kapacitu je i použití procesoru Snapdragon 865 s modemem X55 a podporou standardů SA a NSA.

Tipaři také odhadují, že čipset Snapdragon 865 doplní až 12 GB operační paměti a telefon poběží na systému Android 10. V rámci foto výbavy se očekává přední 8 MPix kamera. Zadní fotoaparát by mohl být osazen primárním senzorem s rozlišení 64 MPix nebo 48 MPix. Dále pak dvěma 12 MPix snímači. Jeden z nich by měl fungovat jako širokoúhlý objektiv a ten druhý jako teleobjektiv.

Očekávána je i certifikace IP68 a podpora NFC. Snímač otisků by mohl být uložen na hraně telefonu. Ovšem berme v potaz, že zatím jde jen o odhady tipařů. Stejně tak není jasné, jaký obchodní název výrobce zvolí. Mohl by to být Sony Xperia 3, ale také Xperia 0 a nebo dokonce Xperia 1.1. Oficiální představení by mohlo proběhnout už na veletrhu MWC 2020, kam se společnost Sony chystá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.