Před pár dna jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku společnosti Motorola a zjistili jsme, že chystají nový telefon, který bude doplněn stylusem. Mělo by jít po dlouhé době o vlajkovou loď a tipaři se domnívali, že obchodní název chystaného telefonu bude Motorola Edge Plus. Ovšem chyba lávky. Podle čerstvých informací se telefon nakonec bude jmenovat Moto G Stylus.

Tuto informaci zveřejnil na svém twitterovém účtu nám dobře známý Evan Blass. Uvádí, že název telefonu se stylusem bude Moto G Stylus a ne Motorola Edge+. Vzhledem k tomu, že by tímto měl přístroj patřit do řady G, je zřejmé, že půjde o telefon střední třídy. Ale to není všechno. Poté, co pánové z XDA Developer provedli rozborku kódu našli dalších pár informací o chystaném přístroji. Když zjistili, že číslo modelu je XT2043-4, rozhodli se prověřit databázi FCC a tam zjistili, že přístroj má kódové označení „sofia+“. Díky tomu lze usoudit, že Moto G Stylus je další verzí Moto G8 Power. Tento přístroj má totiž kódové označení „sofiar“.

A od tohoto zjištění je jen krůček k odhadnutí hlavních parametrů nového přístroje. Moto G8 Power sice ještě nebyl oficiálně představen, ale jeho specifikace se už na síti objevily, a to opět díky pánům z XDA. Moto G8 Power by tedy měl mít silnou baterii s kapacitou 5000 mAh a podporu rychlého 18 W nabíjení. Displej by měl mít úhlopříčku 6,36 palce s rozlišením 2300×1080 pixelů. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 665 se 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Operačním systémem bude Android 10. Přední kamera by údajně měla mít 25 MPix. Zadní fotoaparát by měly tvořit čtyři snímače, konkrétně 16 MPix, 2 MPix a dva 8 MPix senzory.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.