Telefon Huawei Mate 30 Pro se stal v loňském roce zářivou hvězdou společnosti Huawei. Recenze přístroje byly skvělé. Díky opravdu vydařené foto výbavě se krátce po svém vydání stal králem žebříčku platformy DxOMark a na čínském trhu se prodával velmi dobře. Záměrně však hovoříme o čínském trhu, protože jistou vadou na kráse tohoto stroje byla absence služeb a aplikací Google. Na ty totiž díky americkým sankcím nedostal výrobce licenci.

Také design Huawei Mate 30 Pro je zajímavý a použití skla Gogrilla Glass šesté generace by mělo naznačovat i určitý stupeň odolnosti. A ta může být pro mnohé uživatele důležitá, protože telefon není nejlevnější. A jak na tom model Mate 30 Pro skutečně s odolností je se pokusil otestovat známý tester a youtuber Jerry Rig Everything. Samozřejmě testování telefonu natočil na video, které sdílí na YouTube.

Testování odolnosti jako vždy probíhalo na několika úrovních. Nejdřív byl prověřen displej a snaha o jeho poškrábání rydly různé tvrdosti dopadla dobře. Škrábance na obrazovce se objevily až při použití rydla s tvrdostí 6 až 7 Mohsovy stupnice. Konstrukce telefonu, respektive jeho hliníkový rám sice lze poškrábat, ale nemá to vliv na jeho další funkčnost a ani na funkčnost dotykových hran displeje. Test ohněm dopadl také dobře, a to i přesto, že obrazovka byla zahřívána poměrně dlouho dobu.

Dokonce nevyšel ani pokus o ohnutí nebo zlomení telefonu. I když je jeho konstrukce skleněná, nedoznala úhony. V závěru je Mate 30 Pro porovnáván s modelem OnePlus 7T, který má stejnou konstrukci a prošel stejnými testy. Ovšem jeho odolnost není zrovna ukázková. Lze tedy říci, že Mate 30 Pro i v tomto směru můžeme považovat za velmi kvalitní stroj a asi jediným nedostatkem je absence GMS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.