Čínský gigant Xiaomi vyrábí opravdu nepřeberné množství zařízení pro všemožné kategorie a kromě vlastní značky má pod deštníkem svého ekosystému i crowdfundingovou platformu Youpin. A pod touto hlavičkou už jsme v minulosti měli možnost vidět celou řadu velmi zajímavých kousků. Další v řadě je nový treadmill (tedy správně česky běžecký pás či trenažer) Kingsmith Smart Foldable, který se dokonce dočkal německého designového ocenění Red Dot award a bude se prodávat jen za 2499 juanů (tedy v přepočtu asi 360 dolarů).

 

Skladnost je u větších produktů od Xiaomi jedním z hlavních kritérií, protože bytový prostor je v Číně opravdu luxusní komoditou. Jak už z názvu samotného běžeckého pásu vyplývá, tak je vybaven skládacím designem a nebude tak nutné ho nechávat zabírat místo v bytě. Jednoduše ho po cvičení složíte a zasunete třeba pod postel nebo opřete o zeď. Tvůrci se chlubí, že pak zabírá jen 0.6 m². Elastický design běžecké plochy navíc tlumí hluk i nárazy, takže při cvičení nebudete ničit nervy ani sousedům.

 

 

Treadmill Kingsmith Smart má nosnost 110 kg živé váhy a pro běhání máte na pásu prostor plných 1200 x 480 mm. Díky silnému motoru s výkonem 1.25 koní vše šlape jako na drátkách a maximální rychlost běhu je tak až 15 km/h. Pás je také lehce „do kopce“ se sklonem 4 %, což vyrovnává správné držení těla při cvičení. Samozřejmostí je I LED displej pro zobrazení důležitých informací a všemožných nastavení, stejně jako podpora propojení s fitness aplikací MIJIA. Podobný kousek za ty peníze by se určitě hodil i v našich končinách, ale stejně jako celá řada produktů od Xiaomi asi bohužel nedorazí. Takže můžeme opět jen závidět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.