Před pár dny se k nám dostaly informace o chystaném modelu Nokia 9.2 PureView, kterým se finská legendární značka (samozřejmě pod čínskými křídly HMD Global) chce pokusit odčinit propadák původní verze Nokia 9. Nový kousek by měl údajně opustit kritizovanou technologii Light Camera a konečně dorovnat náskok konkurence v použitých procesorech. Nokia 9.2 by tak konečně měla dostat Snapdragon 865 a být tak konkurenceschopnou i na high-end úrovni. To však možná není všechno…

Podle zasvěcených zdrojů ze zákulisí totiž inženýři Nokie v současnosti testují prototypy telefonu se senzorem selfie fotoaparátu integrovaným přímo v displeji. Tedy jeden ze současných svatých grálů mobilního průmyslu a průlomovou technologii. Tyto informace by tak vysvětlovaly plány firmy na vypuštění telefonu na trh až ve druhé polovině letošního roku, pravděpodobně až po prázdninách. Vychytání much kolem podobně složitého oříšku asi nebude nic jednoduchého a za určitý posun data vydání by to určitě stálo.

V minulém roce jsme měli možnost vidět prototypy telefonů s integrovaným fotoaparátem pod displejem jak od Oppo, tak i Xiaomi, ale ani jeden zdaleka nebyl připraven k masovému nasazení. Nevyřešených problémů byla stále ještě celá řada a není tak náhodou, že třeba Lu Weibing (šéf Redmi) se jen před pár dny rozhovořil o tom, jak tato technologie potřebuje ještě hodně času k úspěšnému komerčnímu nasazení na trhu. Takže buď jsou inženýři Nokie velmi šikovní, nebo jen velmi optimističtí. Samozřejmě budeme doufat v to první, ale jen čas ukáže jak Nokia 9.2 PureView dopadne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.