Dnes k nám z Číny konečně dorazily i nějaké ty pozitivní informace, protože každodenní novinky o šíření koronaviru příliš radostné opravdu nejsou. Fanoušci značky Xiaomi si už tak mohou pomalu začít brousit zuby na novou generaci vlajkových modelů Xiaomi Mi 10, protože jejich vydání je už opravdu na spadnutí. Samotný Lei Jun navzdory obavám ze zpoždění díky zmíněnému řádění viru potvrdil, že telefon dorazí během prvního čtvrtletí 2020 se Snapdragonem 865 5G. Třikrát hurá.

A nelenili ani šikulové ze známého fóra XDA Developers, kteří rozebrali a pod mikroskopem prozkoumali softwarový kód systému MIUI 11, kde jsou k nalezení zajímavosti i vzhledem k novým modelům. Obsahují totiž potvrzení, že agenturou CCC v listopadu certifikovaný model pod označením M2001J1C je vskutku Xiaomi Mi 10 Pro a ne jen čínská verze Redmi K30. Dále pak potvrdili přítomnost super-rychlého 66W nabíjení telefonu, což jsou závratná čísla. Dobití baterie tak bude opravdu jen otázkou chvíle, což ještě přidá špičkovému modelu na atraktivitě.

Na druhou stranu se činil i jeden známý „leaker“ na sociální síti Weibo, který prohlásil, že podle jemu dostupných informací tentokrát nedojde na speciální Explorers Edition telefonu a že se také v roce 2020 nedočkáme nové generace tabletu Mi Pad. Což není tak překvapivé, protože na poslední Mi Pad 4 už pomalu sedá prach a firma od tabletů evidentně dala ruce pryč. Absence Explorers Edition je však jiná káva, protože právě tyto kusy byly u Mi 8 a Mi 9 prezentovány jako to nejluxusnější se zajímavým průhledným krytem. Kromě toho také řada Xiaomi Mi 10 asi zůstane jen u FullHD rozlišení displejů, protože 2K displeje se 120Hz ještě nejsou připraveny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.