Nástup řady Huawei P40 se blíží a to i přesto, že letošní modely nebudou mít licencovány aplikace a služby Google. Pro některé potenciální kupce by to mohl být důvod, proč se těmto telefonů obloukem vyhnout. Ovšem vydání telefonů řady P40 je pro společnost Huawei velmi důležité. Konkurence by neměla vidět, že společnost díky americkým sankcím rezignovala a složila ruce do klína. Dalším z důvodů by mohlo být i to, že loňský model P30 Pro byl skutečnou vlajkovou lodí se skvělým fotoaparátem a letošní Pro verze by jej měla ještě překonat.

Samozřejmě jde i o to, jak dobře se budou telefony řady Huawei P40 prodávat. S prodeji na čínském trhu si výrobce vrásky dělat nemusí, protože tamní uživatelé absenci GMS opravdu neřeší. Ovšem globální, potažmo evropský trh by se mohl stát pro Huawei tak trochu prodejním oříškem. Přece jen proč kupovat poměrně drahý telefon, který nebude možno plně využívat? Určitým řešením, i když asi ne vše spásným, by mohlo být snížení ceny. Pro některé z potenciálních kupců by mohla být nižší cena určitým lákadlem.

Podle čínského tipaře @Rodent950 bude celá letošní řada Huawei P40 levnější. Tvrdí, že v Číně se budou ceny telefonů pohybovat mezi 3599 jüany (519 dolarů) až 6599 jüany (951 dolarů). Očekává se, že i evropská cena půjde dolů a bude nastavena na 599 euro (15107 Kč) u modelu P40 a na 799 euro (20150 Kč) u modelu P40 Pro. I letos by mělo dojít na prémiový model a ten by měl stát zhruba 1000 euro (25220 Kč). Samozřejmě tyto ceny nejsou oficiální a ani potvrzené výrobcem. Ale je pravděpodobné, že Huawei ceny telefonů řady P40 skutečně srazí dolů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.