Čerstvě oznámené posunutí prodejů fantasticky vypadajícího ohebného modelu Motorola RAZR by mohlo určitě potěšit korejský Samsung. Z jejich dílny se totiž už velmi brzy dočkáme lehce podobného kousku Galaxy Z Flip, který by měl debutovat 11. nebo 14. února (analytici se na přesném datu zatím nemohou shodnout). A i když tento model nedosahuje designové úchvatnosti RAZRu, tak by přece jen mohl představovat velmi silnou konkurenci. Dnes pro vás máme nové HD rendery telefonu spolu s potvrzením již známých specifikací.

Samsung Galaxy Flip Z bude také“véčkovým“ telefonem, ale po rozložení dostanete v podstatě klasicky vypadající moderní telefon, kterému schází „brada“ právě RAZRu. Displej samotný bude Dynamic AMOLED s úhlopříčkou 6,7-palce a rozlišením 2636 x 1080 pixelů. . Poměr stran displej je 22:9, podporováno bude HDR10+ a 10 Mpix Dual Pixel selfie kamerka bude skryta v „průstřelu“. Bude se jednat o ohebný Infinity Flex displej, který ale bude krytý speciálním tenkým ochranným sklem. To jsou velmi dobré zprávy vzhledem k pofidérní odolnosti první generace chytrých telefonů.

Telefon bude mít i sekundární displej hned vedle čoček zadního fotoaparátu, ale půjde jen o velmi malý Always-On AMOLED s 1,06-palci úhlopříčky, rozlišením 300 x 116 pixelů a ochranným sklem Gorilla Glass 6. Takže jen pro ty opravdu nejzákladnější notifikace. Jinak bude telefon mít procesor Snapdragon 855 Plus bez podpory 5G sítí, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, 12 Mpix + 12 Mpix zadní fotoaparát, 3300 mAh kapacitu baterie s 15W rychlo-nabíjením a 9W bezdrátovým nabíjením, případně třeba i NFC čip. Cena by se podle všeho měla pohybovat kolem 1400-1500 dolarů/euro, takže opět nic extra levného.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.