Kdo by si nepamatoval na tlačítkové telefony Nokia, které ve své době patřily k tomu nejlepšímu, co se dalo na trhu s mobilními telefony sehnat. Byly to prostě legendy a mnozí z nás ještě nějaký ten Nokia stroj mají doma v šuplíku. Tyto telefony se ovšem dobře prodávaly i v době, kdy se nad jejich výrobcem začala stahovat mračna. Poté, co se značka Nokia dostala pod křídla společnosti HMD Global došlo ke vzkříšení několika starých legend. Producent se postaral i o vylepšení konektivity z 2G na 4G. Důkazem, že je o „hloupé“ telefony stále zájem, se stal model Nokia 3310 s podporou 4G. Dalším přírůstkem mezi tlačítkové telefony by měl být model Nokia 400 4G.

Nokia 400 4G, jak plyne z názvu, dostane podporu 4G sítí a operačním systémem bude Google GAFS OS. Ten je speciálně vytvořen pro klasické tlačítkové telefony. Telefon už má za sebou i certifikace Bluetooth a Wi-Fi. Z nich lze vyčíst, že zde najdeme Bluetooth 4.2 a podporu pro LTE. Jako procesor by měl být použit Unisoc a díky použité komponentě SC234X bude telefon podporovat i Wi-Fi.

Kromě výše uvedených certifikací byl telefon Nokia 400 4G certifikován i indickým úřadem BIS. Je tedy velmi pravděpodobné, že se brzy objeví na trhu a tím bude trh indický. Ten patří k druhému největšímu trhu s mobilními telefony a chystaný tlačítkový telefon by tam mohl poměrně slušně zabodovat i svou cenou, která určitě nebude nijak přemrštěná. Předpokládáme, že další podrobnosti o tomto „hloupém“ telefonu by se k nám mohly dostat v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.