A ještě jednou se dnes vrátíme k chystanému Xiaomi Mi 10 Pro, protože se na Twitteru známého uživatele @xiaomishka objevil údajný snímek nastavení prototypu tohoto telefonu. Což nám odhaluje některé velmi zajímavé specifikace, které zcela zapadají do zatím zveřejněných informací, nehledě na to, že se jedná o obvykle velmi dobře informovaný zdroj. Vzhledem k předpokládané absenci Explorers Edition bude právě Pro verze tím nejlepším v této generaci vlajkových lodí od Xiaomi, tak se pojďme podívat na její „nejnabušenější“ variantu.

Inženýrský prototyp telefonu totiž dostal do vínku hned 16 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti, což by opravdu měl být výkonnostní strop. Xiaomi nebudou první megalomani se 16 GB RAM v telefonu, protože třeba i Samsung potvrdil pro Galaxy S20 Ultra 5G tuto kapacitu. Kromě toho dostane špičkové Xiaomi samozřejmě i procesor Snapdragon 865 a 6,4-palcový displej (určitě se bude jednat o AMOLED) s FullHD+ rozlišením 2080 x 1080 pixelů.

Potvrzeny byly i přesná čísla pro čtveřici senzorů zadního fotoaparátu, takže budeme opět honit maximální megapixely s kombinací 108 + 16 + 12 + 5 Mpix. Data selfie kamerky nejsou nikde k vidění, ale určitě nebude chtít zůstat příliš pozadu. Ani kapacita baterie nebude k zahození, protože 5250 mAh sice není pro Xiaomi rekord (ten drží s 5500 mAh Mi Max 3), ale určitě je to nejvíce pro vlajkový model. Potvrzeno je i super rychlé 66W nabíjení spolu s nespecifikovaně rychlých bezdrátovým dobíjením. To rozhodně nezní špatně.

Verze systému je MIUI 11.20.1.21, ale to není žádné překvapení, protože Android 10 čekal snad každý. Přesné datum vydání Xiaomi Mi 10 Pro je samozřejmě zatím ve hvězdách, protože v ruce máme jen vyjádření Lei Juna o prvním čtvrtletí letošního roku. Před pár prosvištěl internetem údajný plakátek od Xiaomi zvoucí na představení telefonů řady Mi 10 na 11. února, ale to bych bral s velkou porcí skepse. Stejně tak nepokládejte dnešní odhalené parametry za stoprocentní, stále se jedná jen o nepotvrzené informace, byť z důvěryhodných zdrojů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.