Xiaomi Mi 9T patří v našich končinách k velmi oblíbeným telefonům a není se čemu divit, protože poměr cena/výkon je prostě skvělý. Telefon samozřejmě běží na firemním rozhraní MIUI a v posledních dnech se uživatelé dočkali aktualizace MIUI 11 založené na Androidu 10. Ta přináší lednové bezpečnostní záplaty a opravy chyb, ale podle mnohých také přinesla problémy s výdrží baterie. Nejedná se pouze o ojedinělé případy, protože je hlásí uživatelé z celého světa.

Na diskuzních fóru Reddit se podobných nashromáždila celá řada a společně si stěžují, že po globální aktualizaci MIUI 11.0.4.0 se jim drasticky snížila výdrž baterie. Z obvyklých 9-10 hodin SOT (Screen-in-time) je tahem pera pouhých 6-7 hodin, což je solidní skok k horšímu. Za vším stojí přehnaně zvýšené spotřeba systémových prostředku Androidu samotného, která se podle testů může podílet na zátěži baterie až z 30 %. Xiaomi mělo podobný problém i v minulosti s aktualizací na Android 9, takže se historie možná opakuje.

Rady na řešení se různí, diskuzní fóra jsou jich ostatně plná. A jdou napříč celou škálou, takže od vyčištění cache paměti, zakázání automatického startu aplikací, jednoduchý restart Mi 9T, deaktivaci optimalizací MIUI ve vývojářských nástrojích až po razantní návrat k továrnímu nastavení. Odezvy na tato řešení se různí a mnohým zatím nepomohlo vůbec nic. Dá se tak očekávat, že Xiaomi velmi rychle zareaguje uvolněním další záplaty, která tento problém vyřeší. Tak snad nebudou nešťastní fandové čekat dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.