Model TCL Plex je telefon střední třídy se vším všudy, který je navíc oficiálně dostupný i na našem trhu. Značku TCL zná většina zasvěcených hlavně jako držitele licence na starý dobrý Alcatel, ale v portfoliu toho mají samozřejmě mnohem více. Ale zpátky k novinkám o Plexu, který se dostal k zákazníkům se systémem Android 9 a tvůrci slibovali brzkou aktualizaci na Android 10. A jejich sliby nebyly evidentně plané, protože to ani moc dlouho netrvalo a slibový update už je tu. Což všechny majitele určitě velmi potěší.

Samotná aktualizace je poměrně masivní s velikostí 2.7 GB, ale přece jen jde o skok o generací, takže je to pochopitelné. Ještě pochopitelnější to však bude při pohledu na zahrnutou hru Modern Combat v této aktualizaci, která ukousne solidní kus paměti. TCL má sice partnerství s herním gigantem Gameloft, ale podobná instalace hry do samotného Androidu se mi nezdá příliš šťastná a většina uživatelů ji bude považovat za bloatware. Kromě toho už je pak vše v pořádku a Android 10 je k dispozici se všemi výhodami a vychytávkami. Jako bonus také speciální aplikaci na sdílení dat.

TCL Plex zaujme na pohled i designově, protože zadní fotoaparáty jsou uspořádány hezky v jedné linii. Jedná se o kombinaci 48 Mpix + 16 Mpix ultra-wide + 2 Mpix senzorů, takže nejde o žádné ořezávátko. Kromě toho telefon nabízí třeba 6,53-palcový FullHD+ displej s „průstřelem“ pro 24 Mpix selfie kamerku, procesor Snapdragon 675, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, hybridní SIM slot, 3820 mAh kapacitu baterie s rychlo-nabíjením QC3.0 nebo 3.5mm audio jack. A teď už i nejaktuálnější dostupný operační systém.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.