Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia, se jako už tradičně chystá na veletrh MWC do španělské Barcelony. Podobně jako loni zde oficiálně představí hned několik novinkových telefonů a podle stránek Nokiamob by mělo jít o modely Nokia 1.3, Nokia 5.2 a Nokia 8.2 5G. Ovšem seznam přístrojů, které budou uvedeny není zatím konečný, takže jich nakonec můžeme v Barceloně vidět i víc.

Z výše uvedené trojice telefonů je určitě nejzajímavější právě posledně jmenovaný, tedy Nokia 8.2 5G. O tomto stroji se začalo hovořit už koncem loňského roku s tím, že bude vydán jen ve verzi s podporou 5G sítí. Nyní je potvrzeno, že verze se 4G byla skutečně zrušena. Podle zatím nepotvrzených informací by měl být telefon poháněn procesorem Snapdragon 765 s 5G modemem. Tento čipset by mělo v případě základní verze doplnit 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Mohla by být ale vydána i limitovaná edice s 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB interní paměti.

V rámci konstrukce a designu by měl být Nokia 8.2 dost podobný modelu Nokia 7.2 z loňského roku. Ovšem přední selfie kamera by v případě letošního modelu měla být vyskakovací s rozlišením 32 MPix. Zatím není zřejmé zda čelní panel bude typu pOLED nebo LCD. Jestliže bude použita LCD obrazovka bude snímač otisků prstů uložen na boční hraně. Baterie by měla mít podle tipařů kapacitu 3500 mAh s podporou rychlého nabíjení. Neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack. A k těmto parametrům přidejme ještě i odhadovanou cenu. Ta by se mohla pohybovat kolem 459 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.