Společnost Motorola už dva roky neuvedla na trh žádnou skutečnou vlajkovou loď. Dokonce ani unikátní skládací Razr nemůžeme brát jako prémiový model, protože má parametry přístrojů střední třídy. Ovšem zdá se, že se výrobce konečně rozhoupal a jeden top přístroj připravuje. A vzhledem k tomu, že společnost už potvrdila svou účast na letošním veletrhu MWC v Barceloně, měli bychom se právě tam dočkat představení vlajkové lodi.

Přestože veletrh oficiálně startuje 24. února/februára, Motorola rozesílá pozvánky už na 23. února/februára. Jejich akce by měla začít v 19 hodin. Není to nic neobvyklého, mnoho představujících si už v minulosti plánovalo své prezentační akce ještě před zahájením veletrhu. A ze strany Motoroly je to dost možná i chytrý tah, protože je obecně známo, že Samsung ani Huawei v Barceloně neuvedou své vlajkové telefony. Díky tomu by na sebe Motorola mohla přitáhnout docela slušnou pozornost.

O jaký telefon však konkrétně půjde a jaké bude mít parametry je dosud záhadou a výrobce vše drží pod pokličkou. Pokud ovšem nahlédneme do minulosti, tak prvním a zároveň i posledním telefonem s high-endovými parametry byl model Z2 Force. Ten byl vydán v roce 2017. Je tedy možné, že řada Z bude oživena a nový telefon do ní zapadne. Ale v tomto směru jde zatím o věštění z kávové sedliny. Do veletrhu však zbývá necelý měsíc, takže musíme doufat, že se snad k nám nějak podrobnější informace dostanou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.