Před pár dny se na webu vynořil první údajný snímek chystaného modelu Motorola Edge+ a dnes se tento kousek poprvé předvedl i ve výsledcích benchmarku Geekbench. Je tak jasné, že se na nás něco chystá a s velkou pravděpodobností by právě toto mohl být špičkový model, který nám Motorola slibuje představit na veletrhu MWC 2020. Tedy konkrétně ještě den před jeho vypuknutím, protože ohlášené akce značky je naplánována na 23. únor letošního roku.

Výsledky z Geekbench jako obvykle neodhalují příliš mnoho detailů o vybavení telefonu, ale něco málo se dá přece jen odvodit. Z vysokých dosažených čísel v single a multi-core testu nebo z taktu jader procesoru se dá usuzovat na Snapdragon 865. Koneckonců se má jednat o vlajkovou loď značky, takže by mu slušelo něco pořádného. V benchmarku máme možnost vidět i nadprůměrných 12 GB RAM a samozřejmě i systém Android 10 hezky přímo z výroby. Hrubý výkon telefon tak bude určitě stačit i těm nejnáročnějším, takže se tvůrci mohou vyřádit i na designu nového telefonu.

Pokud by se již zmíněný render (který můžete vidět jako titulní obrázek článku) ukázal pravdivým, tak by telefon měl mít moderní designový „průstřel“ displeje. Na druhou stranu jsou k vidění poměrně masivní rámečky, které příliš nejdou ruku v ruce s označením „Edge“. To je většinou vyhrazeno telefony se zakřivenými hranami nebo ovládací prvky právě v nich. Třeba nás však Motorola Edge+ překvapí ještě něčím jiný, jedná se přece jen pouze o první render. K telefonu by také měl být dodáván přímo stylus, ale zatím není jasné nic konkrétnějšího a na první pohled nevypadá tak pokročile, jako třeba stylus Samsungu Galaxy Note. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.