Řada telefonů Huawei P40 je určitě jednou z nejočekávanější sérií, které budou představeny v prvním kvartálu letošního roku. Hvězdou celé řady by měl být model P40 Pro. Měl by mít špičkový fotoaparát a pohánět by jej měl procesor Kirin 990. Navíc má telefon i zajímavý design, který jsme nedávno mohli prověřit na reálných fotkách. Ovšem dost možná bychom se letos mohli dočkat ještě jednoho modelu navíc. Mohl by jím být Huawei P40 Pro Premium. Ten by měl být podle tipařů samotným vrcholem celé řady.

Huawei P40 Pro Premium by měl mít zadní fotoaparát s pěti snímači a zajímavý design. Jak by mohl prémiový model vypadat ukazuje ve videu známý designér Waqar Khan. Jde samozřejmě o koncept, takže výsledný design by se mohl lišit, ale i přesto stojí pozornost. Rendery odhalují zakřivené hrany, a to rovnou všechny čtyři. Do AMOLED displeje bude integrován snímač otisků prstů a v levém horním rohu je místo pro přední duální kameru. Senzory budou uloženy do oválné „díry“.

Zadnímu panelu dominuje velký obdélníkový modul fotoaparátu. Jak již bylo řečeno tvoří jej pět snímačů. Tipaři odhadují, že rozlišení snímačů by mohlo být podobné tomu, jaké se očekává u Samsung Galaxy S20 Ultra. To znamená, že jeden ze senzorů by mohl mít až 108 Mpix. Neměl by chybět ani periskopický senzor s desetinásobným optickým zoomem a samozřejmě ani ToF snímač a makro objektiv. Optika by měla pocházet, jako vždy, z dílen Leica. Telefon vypadá skutečně výborně, ale zatím není potvrzeno, že bude představen společně s dalšími modely řady P40.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.