Řada telefonu Redmi Note 8 momentálně dominuje střední třídě na mnoha světových trzích a ten náš určitě není výjimkou. Xiaomi, potažmo Redmi, prostě vyřešili správně rébus parádního výkonu za skvělou cenu. A s variantou Redmi Note 8 Pro se dokonce pustili do lehkého hazardu, protože namísto obvyklých a osvědčených procesorů od Qualcommu sáhli po novém Mediateku Helio G90T. Ten si v testech a recenzích nevedl špatně, ale hodně lidí zajímaly také testy kvality fotoaparátů i tohoto telefonu. A k tomu máme naštěstí šikuly z DxOMarku.

Na stránkách DxOMarku se totiž dnes objevil test fotoaparátů právě Redmi Note 8 Pro a i když není tak podrobný jako u high-end modelů, tak ho určitě proklepli dostatečně. Telefon je vybavený hned čtveřicí zadních foto-senzorů ( 64 + 8 + 2 + 2 Mpix), takže potenciál ke slušnému výkonu tam určitě je. Navíc se nesmí zapomínat, že se jedná stále o střední třídu a nikdo tak nemůže očekávat výkon konkurující špičce samotné. To je vyhrazeno jen Xiaomi Mi Note 10, který nedávno šokoval svět z pozice telefonu vyšší střední třídy.

V případě Redmi Note 8 Pro se o žádný velký šok nejednalo protože telefon dosáhl celkového výsledku 84 bodů, což ho řadí někam do středu testovaného pole. To nejsou nijak zázračná čísla a kvalitativně by se tak tento kousek dá srovnávat s nejbližšími partnery v testu, tedy Samsungem A50, LG V30 nebo herním Black Sharkem 2. Nebo „špičkovou“ Nokia 9 PureView… Zázraky tedy nečekejte, ale za ty peníze se jedná o velice slušně fotící telefon, který nezklame. Podrobnosti o testu samozřejmě najdete přímo na stránkách DxOMarku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.