Společnost Vivo loni představila novou řadu telefonů s názvem iQOO. Postupně se však tato řada vyprofilovala v samostatnou značku pro herní telefony, které známe pod označením Vivo iQOO. Nyní se značka iQOO od Vivo odtrhla úplně a zaměřila se primárně na indický trh. Víme také, že v příštím měsíci by měly být představeny dva telefony, přičemž jeden z nich by měl mít parametry vlajkové lodi. Mohl by se jmenovat iQOO 3.

Podle informací, které na svém twitterovém účtu zveřejnil uživatel @Sudhanshu1414 by název iQOO 3 mohl být potvrzen. Dokonce byly zveřejněny i hlavní specifikace chystaného telefonu. Ty se pro změnu objevily na čínské síti. Není tedy nic snazšího než si zveřejněné parametry zrekapitulovat.

Podle Weibo bude mít iQOO 3 OLED displej s úhlopříčkou 6,44 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. Přední kamera bude uložena v „díře“ v pravém horním rohu obrazovky. Přestože většina výrobců v poslední době preferuje u svých telefonů vysokou obnovovací frekvenci obrazovky, iQOO 3 dostane jen 60 Hz. Ovšem na procesoru se nešetřilo a bude jím Snapdragon 865 s 5G modemem. Nový telefon se tak stane druhým zařízením značky s podporou 5G sítí. Zadní fotoaparát bude mít čtyři snímač z nichž jeden by měl mít 48 Mpix. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého 55 W nabíjení. Tolik tedy k hlavním parametrům. Ale jako vždy je potřeba je brát s rezervou, nic není oficiálně potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.