Ohebné telefony jsou momentálně tím nejžhavějším designovým trendem a jen hrstce výrobců se podařilo vychytat většinu much a problémů. Nebo si to alespoň myslí…  Asi nejpovedenější je i nová Motorola RAZR, jejíž sexy design opravdu připomíná starou legendu se vším všudy a fandové se už třesou na zahájení prodejů. Cena je sice nastavena extrémně vysoko, ale to bylo v podstatě stejné i u prvního modelu před mnoha lety. Každopádně se start prodejů v USA chystá už velmi brzy a dnes jsme se dočkali i jednoho velmi zajímavého videa od tvůrců Moto RAZR.

Video je zaměřené čistě na péči o Moto RAZR, protože přece jen ohebné telefony jsou svou křehkostí pověstné a vyžadují extra opatrnost. Konkrétně jedna formulace z videa však vzbudila poměrně velkou pozornost, protože tvůrci doslova říkají, že „boule a hrbolky“ na displeji jsou zcela normální záležitostí. Displej je přece ohebný a designovaný k extrémním polohám. Mnoha zasvěceným ale ihned vytanuly na mysli problémy první várky modelů Samsung Galaxy Fold, které se potýkaly s podobnými „boulemi a hrbolky“. Ale ty vedly brzy k lehkému poškození displeje, takže proto jsou fanoušci nervózní. Tak snad Motorola ví co dělá.

Současná generace ohebných telefonů totiž využívá plastové OLED displeje od LG, které jsou extrémně náchylné na poškození a nedají se vůbec srovnávat s klasickými modely vybavenými krycím sklem. Displej může jednoduše poškrábat třeba i neopatrný zásah nehtem a protože na něj nesmíte lepit ani žádnou ochrannou vrstvu, tak jste vydání náhodě opravdu napospas. Což vzhledem k ceně rozhodně není příliš veselá zpráva. Naštěstí jsou si toho tvůrci vědomi a tak chystané nové modely jako Galaxy Z Flip a Galaxy Fold 2 by měly mít ultra-tenkou skleněnou vrstvu. A Galaxy Z Fold by se měl předvést už 11. února, takže budeme velmi zvědavi, jak si (nejen) v odolnosti povede.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.