Doslova před pár hodinami jsme jen odhadovali, že druhý telefon, který představí dnes již samostatná značka Poco, bude mít obchodní název Poco X2. A to je dnes potvrzeno. Na nástupce Poco F1 tedy můžeme zapomenout. Ale my se ho snad nakonec dočkáme, i když to asi hned tak nebude. Dnes je také jasné, že model X2 bude skutečně rebrandem Redmi K30. A dokonce dnes známe i termín představení Poco X2. To proběhne začátkem příštího týdne, konkrétně v úterý 4. února/februára.

Potvrzení názvu Poco X2 a také termínu představovačky proběhlo prostřednictvím twitterového účtu Poco India. A protože specifikace Redmi K30 známe, nemusíme v podstatě ani tipovat, co bychom mohli od nového Poco telefonu očekávat. Ale i na některé z parametrů se nás výrobce přesto snaží upozornit jednoduchými teasery. Především jde o vysokou obnovovací frekvenci obrazovky. Výrobce sice neuvádí jak vysokou, ale protože Redmi K30 má 120 Hz, bude to i v případě jeho rebrandu stejné.

Poco také v další upoutávce odkazuje na 6 kamer. Ano, jistě, jde o přední duální fotoaparát a zadní kameru se čtyřmi snímači z nichž jeden bude Sony IMX686 s rozlišením 64 Mpix. Dále jsme upozorněni na procesor Snapdragon. Víme, že půjde o Snapdragon 730G. Dočkáme se i rychlého nabíjení a baterie s kapacitou 4500 mAh. Prostě jak už to u rebrandovaných telefonů bývá, tak i u Poco X2 najdeme všechny parametry jeho vzoru. Uvidíme ještě, jakou cenu dostane model X2 na indickém trhu. Také jste čekali na Poco F2? Jste zklamáni tímto krokem značky Poco? A věříte, že bude nástupce F1 vydán?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.