Společnost Oppo na své vývojářské konferenci v prosinci/decembri loňského roku oznámila, že má v přípravách svou další nositelnost. Na konferenci také vice prezident společnosti, pan Liu Bo oznámil, že Oppo Watch budou představeny v prvním kvartálu letošního roku a budou zaměřeny především na zdravotní monitoringy.

Chystané hodinky Oppo Watch by měly mít obdélníkový ciferník a v rámci designu by měly tak trochu připomínat Xiaomi hodinky. Obdélníkový ciferník je údajně, na rozdíl od kruhového ciferníku, lepší pro zobrazení většího množství informací. Ovšem pokud bychom vzhled hodinek brali ryze z estetického hlediska, hodinky s kruhovým ciferníkem vypadají přece jen lépe. Připomínají totiž klasické hodinky. Nechme však design stranou a pojďme se blíž podívat na funkce hodinek. Jak již zástupci Oppo naznačili, chronometr bude zaměřen především na zdravotní monitoringy.

A podle informace, která se objevila na Weibo bude mezi tyto monitoringy patřit i EKG, tedy elektrokardiogram. Díky této funkci bude uživatel schopen zjistit, zda je elektrická aktivita jeho srdce v normálu. U chytrých hodinek se jedná o jeden z nejpokročilejších monitoringů. Samozřejmě je nutno dodat, že v oblasti nositelností není EKG monitoring novinkou. Najdeme jej například u Apple Watch nebo u Amazfit Verge. A i z tohoto důvodu se tipaři domnívají, že Oppo do svých chystaných hodinek přidá i další monitoringy a funkce, aby hodinky byly konkurence schopné. Výrobce zatím přesně neuvedl termín představení, ale tipaři si myslí, že by hodinky mohly být uvedeny zároveň s telefonem Find X2.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.