Společnost OnePlus pořádá v několika zemích pravidelná setkání se členy své komunity. Tyto workshopy mají za cíl získat přímou uživatelskou zpětnou vazbu, díky které pak může výrobce zlepšovat své produkty. Tyto workshopy mají název „Open Ear Forum“. Poslední z nich se konal koncem loňského roku v New Yorku. Na této akci se setkali zástupci společnosti s kameramany, aby zjistili, jak vylepšit fotoaparáty pro kvalitní natáčení videa.

Samozřejmě během akce přišli kameramani s mnoha nápady jak vylepšit některé funkce. Společnost celý výstup z workshopu následně zpracovala a nyní jej sdílí na stránkách OnePlus fóra. Zároveň je toto shrnutí vodítkem i pro nás, uživatele, jakých vylepšení bychom se u fotoaparátů mohli v budoucnu dočkat. Samozřejmě fotoaparáty telefonů OnePlus nejsou špatné a například poslední model 7T už dostal několik aktualizací na vylepšení hlavní kamery, ale přesto se ještě nedostal na úroveň konkurenčních prémiových telefonů jako jsou ty od Huawei, Google a nebo Apple.

Na stránkách fóra si lze přečíst na čem všem chce výrobce do budoucna zapracovat. Je toho skutečně hodně a za všechny úpravy jmenujme například posun expozice a vyvážení bílé tak, aby byla na všech snímačích konzistentní. Dále je to úprava automatického ostření a vylepšení barevného tónu „pleťovky“. Vylepšena by měla být i rovnováha mezi ostrostí a šumem nebo úroveň dynamického rozsahu a mnoho dalších. Výrobce také do budoucna přislíbil podporu super stabilizace pro 4K videa, přidání nočního režimu pro video nebo nové nástroje pro editaci videa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.