Dnes máme jednu dobrou zprávu pro všechny majitele levného modelu Huawei Y9 2019, protože zástupci firmy potvrdili, že se i na něj chystá aktualizace EMUI 10 postavená na Androidu 10. Původně se totiž s touto aktualizací nepočítalo, protože podle Huawei neměl telefon dostatečně výkonný hardware k zaručení optimální výkonu EMUI. Což dohnalo fanoušky dokonce až k sepsání petice, protože softwarové aktualizace jsou přece jen v dnešní době naprostou nezbytností.

Bušení na nebeskou bránu v Číně nakonec zafungovalo a Huawei před pár dny konečně na Twitteru oficiální potvrdili, že Y9 2019 nakonec nebude ponechán napospas starému systému. Aktualizace na EMUI 10 toho kromě standardních novinek Androidu 10 přinese opravdu hodně a byla by škoda o to přijít. Změny jdou poměrně do hloubky a majitelé telefonu se tak dočkají přepracování designu UI, nová témata inspirovaná malířem Morandi, nové ikony a vylepšená nastavení soukromí.

Kromě toho má aktualizace i spoustu záplat a úprav, ale za zmínku stojí hlavně vylepšené technologie samotného Huawei. Jako první se hlásí GPU Turbo pro nárůst grafického výkonu čipu až o 60 %, případně Link Turbo pro souběžné využívání několika sítí pro vyšší rychlosti přenosu dat. Dále pak nový souborový systém EROFS nebo Ark Compiler pro rychlejší spouštění aplikací. Je toho vskutku dost a majitelé Huawei Y9 2019 tak už pomalu mohou vyhlížet, kdy aktualizace zaklepe na jejich dveře. Asi to nebude v řádu dní, ale nijak extra dlouho by to trvat nemělo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.