Samsung má na rok 2020 velké plány s prodejem ohebných telefonů a protože očekávaných 6 milionů prodaných kusů nespadne z nebe, tak musí poslat na trh i další modely. Přece jen první generace ohebného Galaxy Fold zdaleka není dokonalá a navíc jeho cena je velmi přestřelená. Hlavním tahákem by měl být chystaný „véčkový“ Galaxy Z Flip, který dorazí už 11. února se Snapdragonem 855 Plus, ale v plánech je i pokračování hlavní linie ohebných telefonů. A Max Weinbach z XDA Developers si lehce zaspekuloval ohledně vybavení druhé generace Samsung Galaxy Fold.

Tato druhá generace by měla dorazit někdy ve druhém čtvrtletí letošního roku, takže nejde jen o nějakou vzdálenou fantazii. A i když přesné parametry nejsou oficiálně potvrzeny jako třeba u S20 nebo Z Flip, tak jsou spekulace založeny na zákulisních informací jihokorejských médií nebo agentury Bloomberg. Takže ačkoliv se nejedná o nic oficiálního, tak jsou následující parametry poměrně slušně věrohodné a něco pravdy na nich určitě bude.

Nástupce Galaxy Fold by podle těchto informací měl být vybaven procesorem Snapdragon 865 a samozřejmě tak půjde o 5G zařízení. Po rozložení by displej měl mít plných 8 palců a jeho krycí sklo by mělo být stejně ultra tenké, jako o chystaného Galaxy Z Flip. Ani foto výbava nebude k zahození, protože hlavním senzorem bude 108 Mpix kousek. S velkou pravděpodobností bychom se měli dočkat i podporu stylusu S Pen, který si svoji popularitu vydobyl u řady Note.

A když už jsme u ohebných telefonů od Samsungu, tak se údajně pracuje i na dalším modelu řady Z. Design tohoto telefonu by měl opravdu připomínat písmeno Z díky „harmonikovému“ skládání a dvohici pantů. Teoreticky by se mělo jednat o high-end zařízení překonávající Galaxy Z Flip. Jedná se ale zatím pouze o velmi vágní spekulaci, takže bych byl prozatím lehce skeptický. Každopádně má Samsung do roku 2020 našlápnuto s ohebnými telefony velmi ambiciózně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.