Značka iQOO se po osamostatnění od společnosti Vivo chce plně orientovat na novinkové telefony, které by měly být primárně vydávány na indickém trhu. Její plány jsou poměrně ambiciozní a je již potvrzeno, že na začátku příštího měsíce budou oficiálně představeny hned dva telefony. Pro stránky The Mobile Indian to exkluzivně uvedl Gagan Arora, ředitel marketingu iQOO.

Dále také potvrdil, že značka iQOO chce představit jeden telefon s podporou 5G sítí a druhý cenově dostupnější bude podporovat 4G sítě. Oba telefony však budou mít podobný hardware a také velmi podobný design. Ovšem zásadním rozdílem bude jejich cena. Značka chce, aby ceny jejich zařízení byly konkurence schopné. A právě přístroj s podporou 4G bude hlavním hráčem při plnění prodejních cílů iQOO. Ovšem druhý telefon s podporou 5G bude patřit mezi vlajkové lodi, protože by jej měl pohánět procesor Snapdragon 865 a měl by se tak stát na indickém trhu prvním telefonem s tímto čipsetem.

Arora také potvrdil, že telefon s 5G bude mít řadu zajímavých funkcí a bude zaměřen na mobilní hry. Je tedy zřejmé, že se i po osamostatnění značka nechce odklánět od segmentu herních telefonů s výborným výkonem. Ostatně na tom si vybudovala svůj úspěch. Kromě výkonu a herních funkcí by měl mít přístroj také baterii s velkou kapacitou. V závěru Arora dodal, že v Indii bude iQOO fungovat zcela nezávisle. Sídlo i výrobní haly jsou postaveny v indickém Bengalúru. Telefony se tedy budou vyrábět přímo tam. Co se týče prodejů, budou přístroje dostupné prostřednictvím všech prodejích kanálů, přestože na začátku bude značka spíše spoléhat na online prodeje.