Společnost Vivo pracuje na další generaci rychlého nabíjení Super FlahCharge a už si jej také nechává patentovat u Evropského úřadu pro duševní vlastnictví (EUIPO). Patentové podání se vztahuje na dvě ochranné známky, konkrétně na Vivo Super FlashCharge a Super FlashCharge. Výpis patentového podání však neukazuje žádné podrobnější informace o této technologii. Těžko tedy říci jaký bude výstupní výkon nabíjení.

Podle některých tipařů by měl výkon rychlého nabíjení údajně být 55 W. Společnost Vivo ovšem zatím nic nepotvrdila, ale očekává se, že by nové rychlé nabíjení mohlo být použito v některém z chystaných telefonů. V současné době má nejrychlejší nabíjení výkon 65 W a najdeme jej u telefonu Oppo Reno Ace. Ovšem i nabíjení s výkonem 55 W je pořádně rychlé a mělo by nabít 4000 mAh baterii zhruba za půl hodiny.

Možná ale nebude od věci připomenout, že v loňském roce společnost Vivo prezentovala na MWC v Šanghaji svou technologii rychlého nabíjení, která měla výkon neuvěřitelných 120 W (20V/6A). Tato nabíjecí technologie se stala tou nejrychlejší. Podle výrobce by měla dokázat nabít baterii s kapacitou 4000 mAh z 0% na 50% za pouhých pět minut. Nabití na 100% trvá jen 13 minut. Rychlost nabíjení je tedy skvělá, ovšem loňská technologie Super FlashCharge stále není komerčně využívána. Není ani potvrzeno kdy by se tak mohlo stát.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.