Značka Redmi vydala v prosinci/decembri loňského roku své telefony řady K30. Šlo o dva standardní modely, kdy jeden měl podporu 4G a druhý 5G sítí. Mezi oběma modely je jen minimum rozdílů a oba mají skvělou výbavu za velmi dobrou cenu. Ovšem přes všechna očekávání nebyl představen model Redmi K30 Pro. A právě na něj už čeká spousta netrpělivých fanoušků. Očekává se, že Pro verze by měla být představena až v březnu/marci.

Mělo by jít top model a tipaři odhadovali, že by Redmi K30 Pro měl být osazen procesorem Snapdragon 865. Mělo by jít tedy o vlajkovou loď se vším, co k tomu patří. Sice někteří pochybovali, že v rámci udržení nižší ceny možná výrobce použije čipset MediaTek 1000L, ale tuto zvěst by mohl vyvrátit test Geekbench. Tím totiž telefon už prošel a podle testovacího výpisu je skutečně osazen čipsetem Snapdragon 865. Telefon byl testován s 8 GB operační paměti a systémem Android 10. V Single-core testu telefon nasbíral 903 body a ve více jádrovém testu pak 3362 bodů.

Skóre je sice nižší, než bychom očekávali u přístroje s SD865, ale může to být dáno tím, že procesor byl podtaktován na 1,8 GHz. Ale i tak je to jednoznačně lepší výsledek, než jakého dosahoval v Geekbench Snapdragon 855. Kromě špičkového procesoru bychom se u Redmi K30 Pro měli dočkat zadního fotoaparátu se čtyřmi snímači, přední duální kamery a čeká se i AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Pokud výrobce skutečně použije AMOLED panel, mohli bychom zde najít i snímač otisků prstů. Odhadovaná kapacita baterie je 4500 mAh. Na potvrzení výše uvedených parametrů však budeme muset ještě počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.