Špičkové Oppo Find X2 bude s určitostí oficiální představeno během prvního kvartálu letošního roku, ale to je z potvrzených faktů ohledně tohoto kousku asi tak všechno. Tvůrci už nás zhruba měsíc dráždí drobnými kousky informací, ale na celek si budeme muset ještě hezkou chvíli počkat. To ale samozřejmě neznamená, že si aktivní jedinci v zákulisí mobilního trhu nedokáží tyto informace opatřit… Dnes se tak na sociální síti Weibo objevily „zaručené“ zprávy o velké části výbavy chystaného Oppo.

Podle nich se bude moct Oppo Find X2 pochlubit speciálně upraveným zbrusu novým foto-senzorem Sony IMX689 se 48 Mpix rozlišením. Ten je vyvíjen v přímé spolupráci Oppo a Sony, takže jeho použití je jen logické. Tento senzor by měl mít velikost 1/1.3 palce a bude tak větší než 1/1.75 palcový Sony IMX600 použitý u Huawei Mate 30 Pro. Zadní sestava senzorů by měla být trojitá a dále zahrnovat ultra-wide senzor Sony IMX708 a neznámý 13 Mpix senzor s 5x hybridním optickým zoomem. Vše pak doplní 32 Mpix selfie kamerka.

Dále se pak „leakster“ rozmáchl s popisem dalších parametrů telefonu, protože přece nezůstane jen u fotoaparátů. Find X2 by tak podle něj měl dostat 2K QHD+ displej s rozlišením 3168 x 1440 pixel, 120 Hz obnovovací frekvencí a 240 Hz samplovací frekvencí. Nemělo by jít o „waterfall“ design displej, ale o vlastní pokus s 80-stupňovým zakřivením na okrajích. Dále pak potvrdil využití procesoru Snapdragon 865 s integrovaným 5G modemem X55 a jednu specialitku. Tou je koprocesor Oppo M1, který je prvním v řadě a firma jej vyvinula pro snížení spotřeby náročného Snapdragonu.

Vše výše zmíněné samozřejmě musíme brát se zdravou dávkou skepse, jako ostatně každé „zaručené“ informace z internetu. „Leakster“ v pozadí navíc nepatří ke známým firmám a tak je stále poměrně velká šance, že vše bude jinak. I když vše vypadá velmi věrohodně a prozatím potvrzuje dosavadní známá fakt. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.