Na lednovém veletrhu CES 2020 v Las Vegas jsme měli možnost vidět spoustu velice zajímavých novinek, ale mezi ty nejzajímavější patřilo určitě předvedení OnePlus Concept One. Tento unikátní koncept telefonu (jak už jste asi pochopili z jeho názvu) oslnil fantasticky vypadající technologií zatmívacího skla  kryjícího senzory zadního fotoaparátu. OnePlus Concept One se s největší pravděpodobností nedočká komerční výroby, ale bez nejmenších pochyb ovlivní budoucí špičkové modely firmy.

Koncept telefonu byl na veletrhu k vidění jen v oranžové barevné kombinaci Papaya Orange, ale evidentně inženýři OnePlus si pohrávali i s jinými variantami. Dnes se totiž na internetu objevily snímky telefonu v plně černém provedení, které údajně spadají do éry prvotní fáze projektu. A nutno dodat, že vypadají mnohem stylověji a elegantněji. Jinak se designem neliší od předvedené verze. Za zmínku určitě ještě stojí i speciální kožený zadní panel, který podle člena designového týmu OnePlus, Kevina Tao, firma zvažuje použít i pro příští telefony. Tento krok je další v řadě využívání přírodních materiálů jako filosofie značky.

Ale samozřejmě hlavní pozornost byla upřena na zatmívací elektrochromatické sklo, které se používá třeba u střešních okének sportovních aut. Díky němu je skrytí/odhalení zadních senzorů fotoaparátu otázkou okamžiku a udávaným 0.7 sekundy je vskutku impozantní. Tloušťka celé vrstvy je pouhých 0.35 mm a díky částečné průhlednosti může sloužit i jako doplňkový foto filtr pro vylepšení kvality snímků za příliš slunečného počasí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.